MS-LED - SprzedaĹź ekranĂłw reklamowych LED, telebimy, reklama, produkty lemi-bis, powierzchnia reklamowa.

Telebimy zaliczają się do najwy??szej klasy urzďż˝?dze?? s??u??ďż˝?cych do przekazu informacji dla szerszego grona odbiorców. Dziďż˝?ki zastosowaniu specjalnych diód LED jest to jak do tej pory jedyna taka technologia pozwalajďż˝?ca na emisjďż˝? obrazu z wysokďż˝? jako??ciďż˝? i widoczno??ciďż˝?. Jako jedyna pozwala równie?? pokonaďż˝? o??wietlenie s??oneczne, dziďż˝?ki czemu displaye widoczne sďż˝? równie?? w ??wietle dziennym. Do obróbki obrazu wykorzystujemy standartowy sygna?? DVI emitowany z karty PC który nastďż˝?pnie trafia do sterownika telebimu za pomocďż˝? kabla transmisyjnego. W nastďż˝?pnej kolejno??ci specjalny procesor graficzny obrabia go dzielďż˝?c na mniejsze kwadraty, które przesy??ane sďż˝? za pomocďż˝? ??ďż˝?cza ethernetowego do poszczególnych fragmentów telebimu. Pó??niej ka??dy fragment obrazu jest ponownie obrabiany przez kolejne procesory wizyjne i wysy??any o modu??ów wy??wietlajďż˝?cych, w których znajdujďż˝? siďż˝? diody LED.

 

Do wy??wietlania obrazu uĹźywa się dwóch technologii:

 

  1. Pierwsza z nich to tzw. technologia real piel. Polega to na tym, ??e na ka??dy pixel sk??adajďż˝? siďż˝? 3 diody: jedna zielona, jedna czerwona, jedna niebieska. Dziďż˝?ki kombinacji jasno??ci zapalania poszczególnych diód wy??wietlany jest obraz w ró??nych kolorach (podobnie jak to dzieje siďż˝? na zwyk??ym ekranie telewizyjnym) Rozdzielczo??ďż˝? obrazu w tej technologii jest taka sama jak rozdzielczo??ďż˝? ekranu LED. Ma on zastosowanie g??ownie w ekranach wewnďż˝?trznych opartych na diodach SMD oraz w ekranach zewnďż˝?trznych.
  2. Drugďż˝? technologiďż˝? wy??wietlania, która dostarcza o wiele wiďż˝?cej mo??liwo??ci jest technologia zwana PIXEL BIS. W celu uzyskania jak najlepszej jako??ci obrazu, wykorzystuje siďż˝? 4 diody na jeden: dwie czerwone , jednďż˝? zielonďż˝? i jednďż˝? niebieskďż˝? . Dobór takiego uk??adu elementów podyktowany zosta?? nieliniowďż˝? czu??o??ciďż˝? ludzkiego oka na poszczególne kolory. Dodatkowo, aby skompensowaďż˝? fabryczne ró??nice w jasno??ci ??wiecenia poszczególnych elementów LED, zastosowano korekcjďż˝? jasno??ci wszystkich elementów. Natomiast aby uzyskaďż˝? skutecznďż˝? regulacjďż˝? pozwalajďż˝?cďż˝? na odpowiednie tworzenie wszystkich barw i ich odcieni wykorzystano sterowanie PWM ka??dego elementu LED, które z kolei wykorzystujďż˝?c nieliniowďż˝? zale??no??ďż˝? pomiďż˝?dzy d??ugo??ciďż˝? impulsu sterujďż˝?cego a odbieranďż˝? jasno??ciďż˝? przez oko ludzkie, pozwoli??o uzyskaďż˝? pe??nďż˝? gamďż˝? odtwarzanych kolorów tj 16,7 mln. barw. Wspomniana technologia pozwoli??a tak??e na stworzenie unikalnego zjawiska optycznego, które charakteryzuje siďż˝? tym, ??e pomiďż˝?dzy dwoma elementami ??wiecďż˝?cymi daje siďż˝? wyodrďż˝?bniďż˝? trzeci po??redni punkt. Dodajďż˝?c do tego odpowiedni sposób tworzenia pixela, który mo??e byďż˝? tworzony nie tylko z 4 przypisanych do niego elementów LED ale równie?? z sďż˝?siadujďż˝?cych z nim elementów , uzyskano efekt przy którym rozdzielczo??ďż˝? optyczna widziana przez ludzkie oko jest a?? czterokrotnie wiďż˝?ksza ni?? rozdzielczo??ďż˝? fizyczna ekranu (wynikajďż˝?ca z ilo??ci pixeli RGB)

Sposób tworzenia pixela w technologii PIXEL BIS.

Przeglďż˝?darka mo??e nie wspieraďż˝? wy??wietlania tego obrazu. Aby zwiďż˝?kszyďż˝? dynamikďż˝? obrazu oraz czďż˝?stotliwo??ďż˝? od??wie??ania ustawiono na poziomie 300 Hz. Powoduje to, ??e obraz widziany nawet przez kamerďż˝? telewizyjnďż˝? jest w dalszym ciďż˝?gu w rzeczywistej postaci, co ma znaczny wp??yw na zastosowanie ekranu (np. podczas koncertów czy widowisk sportowych czďż˝?sto emitowanych przez telewizjďż˝?). Ca??o??ďż˝? zastosowanych rozwiďż˝?za?? nazwano technologiďż˝? PIXEL BIS umo??liwiajďż˝?cďż˝? doskona??y odbiór obrazu nawet z niewielkich odleg??o??ci i przy du??ym nas??onecznieniu. Oczywi??cie je??eli nasz ekran ma byďż˝? oglďż˝?dany z du??ej odleg??o??ci mo??emy zastosowaďż˝? znacznie szerszy raster (odleg??o??ďż˝? pomiďż˝?dzy elementami LED) pixeli i odwrotnie je??li chcemy uzyskaďż˝? doskona??ďż˝? widoczno??ďż˝? z bardzo ma??ych odleg??o??ci powinni??my dďż˝???yďż˝? do zmniejszania rastru. Z tego wzglďż˝?du nasza firma oferuje szeroki wachlarz urzďż˝?dze?? poczďż˝?wszy od telebimów wykonanych w wersji zewnďż˝?trznych od rastru pixela 10 mm ko??czďż˝?c na rastrze 32 mm oraz w wykonaniach wewnďż˝?trznych od rastru 4 mm do rastru 12 mm . Dla zastosowa?? zewnďż˝?trznych u??yto diod owalnych natomiast dla zastosowa?? wewnďż˝?trznych oparto siďż˝? na diodach SMD , taka ró??norodno??ďż˝? produkcji pozwala na dobranie odpowiedniego urzďż˝?dzenia dla wymaga?? klienta oraz zminimalizowanie i optymalizacjďż˝? kosztów zakupu urzďż˝?dzenia . Do zarzďż˝?dzania ca??ym ekranem oraz do kontroli jego dzia??ania oraz korekcji parametrów wy??wietlanych obrazów, stworzone zosta??o specjalne oprogramowanie które nazwano TELELEMI. Oprogramowanie pozwala równie?? na tworzenie dodatkowych efektów graficznych oraz na miksowanie obrazu i tekstu. Kolejna funkcja tego programu to tworzenie w??asnych bibliotek obrazów i animacji, które mogďż˝? byďż˝? prezentowane w odpowiednim czasie ustalanym w oparciu o wbudowany kalendarz ,dziďż˝?ki czemu mo??emy tworzyďż˝? w??asne harmonogramy pracy urzďż˝?dzenia. Ca??a obs??uga i komunikacja z programem zosta??a zrealizowana w jďż˝?zyku polskim.

Sposób po??ďż˝?czenia poszczególnych elementów telebimu.

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu.

Na budowďż˝? mechanicznďż˝?  sk??adajďż˝? siďż˝? dwa g??ówne elementy: pierwszy z nich to modu?? podstawowy, czyli p??ytka drukowana na której znajduje siďż˝? odpowiednia ilo??ďż˝? elementów LED u??o??onych w pixele. Ka??dy z modu??ów posiada w??asne procesory sterujďż˝?ce. Modu??y tworzďż˝? tzw. kabinďż˝? bďż˝?dďż˝?cďż˝? specjalnďż˝? szafďż˝? stalowďż˝? tworzďż˝?cďż˝? konstrukcjďż˝? mechanicznďż˝?. W ??rodku kabiny znajdujďż˝? siďż˝? równie?? procesory odbierajďż˝?ce fragmenty obrazu za pomocďż˝? ??ďż˝?cza ethernet oraz przetwornica impulsowa, która zasila wszystkie elementy. Kabina posiada te?? w??asny system klimatyzacyjny, by zapweniďż˝? optymalne warunki klimatyczne dla elektroniki. Ka??da z nich jest oczywi??cie odporna na warunki atmosferyczne. Ca??y telebim tworzy wiďż˝?c okre??lona ilo??ďż˝? kabin, które po z??o??eniu tworzďż˝? jednďż˝? ca??o??ďż˝?. Taka konstrukcja umo??liwia ??atwy monta?? i transport.

Sposób montaĹźu telebimu.